Labutí jezero

Labutí jezero patří k nejslavnějším ruským baletním titulům všech dob. Tento ikonický balet, který složil ruský hudební skladatel P.I. Čajkovskij, je lákadlem divadelních scén po celém světě.  Labutí jezero je dokonalý vrchol baletního umění, který by měl každý alespoň jednou spatřit na vlastní oči.

The Royal Moscow Ballet je jedním z nejvýznamnějších tradičních ruských baletních souborů, který pořádá svá vystoupení po celém světě. V České republice vystoupí s Labutím jezerem v Praze, Brně a Ostravě. Choreografie i kostýmy jsou tvořeny v duchu klasické ruské baletní školy.

"Do České republiky se rádi a opakovaně vracíme. Těšíme se, že i letos společně prožijeme krásné večery plné baletu," řekl umělecký šéf souboru The Royal Moscow Ballet a choreograf Anatoly Emilianov. 

Když P.I Čajkovskij shlédl v Praze v roce 1888  Labutí jezero poznamenal, že prožil „minutu absolutního štěstí“.

xpatloop_channelslarge.jpeg

Dodrží princ slib lásky své milované bílé labuti?

Princezna Odetta je i se svými přítelkyněmi zakleta čarodějem Rudovousem, do podoby bílých labutí. Pouze opravdová láska může zlomit tuto kletbu. Princ Siegfried se v den svých 18. narozenin vydává se na lov k jezeru a tam se poprvé setká s labutí princeznou - nádhernou Odettou. Ačkoli si měl vybrat nevěstu na královském plese, zamiluje se do této křehké princezny. Přísahá ji věčnou lásku. Netuší však, jaké bude vystaven zkoušce.  

Rudovous se rozhodne porazit sílu princovy lásky a přijde na královský ples se svoji dcerou Odilií, které přičaroval podobu nádherné, temperamentní černé labutí princezny.  Zmatený princ tak podlehne vášnivému kouzlu Odilie a před celým královským dvorem i samotným Rudovousem ji vyzná lásku a požádá ji o ruku. Pozdě pochopí, že vše je jen zlá hra s jeho city, a že právě zradil svoji milovanou bílou labutí princeznu Odettu.

Princ přes to neváhá a postaví se tváří tvář magickým silám zlého Rudovouse, aby vybojoval zpět srdce křehké Odetty, a osvobodit ji tak z Rudovousova zakletí.

Co se stane, než vyjde slunce? Zvítězí láska prince Seigfrieda nebo kouzla a zloba Rudovouse? 

Swan-Lake-Tchaikovsky-56a153f73df78cf772
Selectie+Swan+Lake+Royal+Moscow+Ballet+2
Selectie-Swan-Lake-Royal-Moscow-Ballet-2
SwanLake
03_Labuti_Swa_03_201861105511
gallery-large-swan-1